Hirkash z Panských lesů
alias

Nick


Domů

Aktuality

O mně

Fotogalerie

Můj původ

Proč vizslu?

Standard plemene

Štěně

Vzkazy

Odkazy

Výstavy

Zkoušky

Kontakt

 
                 Proč viszlu?

Po delší úvaze, jsme se rozhodli, že si pořídíme pejska. Najednou nastala otázka jaké plemeno bude pro nás to nej. Po bádání jsme narazili na plemeno Maďarský krátkosrstý ohař nebo-li Vizsla.

 

Zaujal nás nejenom krásným majestátním vzhledem, ale hlavně popisovanou charakteristikou. Tudíž jsme si v lednu 2006  jeli do Kosmonos pro štěňátko. Hned co jsme si ho přivezli tak nás uchvátil. Byl to okamžitě miláček rodiny a bylo to naše „mímo“. Měli jsme trochu strach z toho, jak si zvykne v novém prostředí a sami jsme byli překvapení, jak to šlo hladce. První noc vůbec nekňučel. Sice se budil, ale jinak byl moc hodný. Na nový domov a na nové páníčky si zvykl okamžitě. Kam jsme se hnuli, tak musel být u nás.

 

Vizsla je dost učenlivá, po pár týdnech jsme ho naučili základní povely jako je: sedni, lehni a ke mně. Na bezpečných místech jsme ho okamžitě pouštěli na volno a opravdu se nás držel jako klíště.

 

Je to hlavně veliký mazel. Pořád má potřebu být u někoho. Prý se jim v Americe říká „suché zipy“ jak se pořád na někoho lepí:o) Je to takový sameťáček.

 

 

Charakteristika vizsly:

- velice přátelská povaha

- temperamentní a živý

- lehce cvičitelný

- hodí se k dětem

- má bezproblémovou povahu

- hodí se i do bytu

- veliký mazel

- dobře se snáší s ostatními psi

- nesnáší hrubé zacházení

- nemá rád dlouhou samotu

 

 K čemu se vizsla hodí?

 

Je to především lovecký pes. Tuto práci miluje a i když nejste myslivci, určitě se občas za nějakým tím zajícem pustí. Je to ale především skvělý společník. Pro jeho bezproblémovou povahu se hodí i do bytu (ale je potřeba mu poskytnout dostatek pohybu). Tento pejsek rozhodně není pro žádné lenochy, kteří nemají rádi přírodu a válí se doma na gauči :o)