Hirkash z Panských lesů
alias

Nick


Domů

Aktuality

O mně

Fotogalerie

Můj původ

Proč vizslu?

Standard plemene

Štěně

Vzkazy

Odkazy

Výstavy

Zkoušky

Kontakt

 

Aktuality

13.5.2008 Tak po dlouhé době zdravíme všechny. Konečně jsme se dostali k aktualizaci stránek. Panička se pořád vymlouvala na nějakou rekonstrukci a že jí nejde počítač, ale má to u mě schovaný. Od zkoušek uplynula dlouhá doba. Ze mě vyrostl už pořádný chlap :o)) V sobotu jsem se zúčastnil klubové výstavy ve Slavkově. I když nás v kruhu bylo 10 psů (to bylo zrzavo), tak jsem se opravdu snažil a "vynasnažil" jsem si druhé místo V2, res. CAC. Dostal jsem krásný pohárek :o) Pak jsme se ještě zúčastnili soutěže o nejlepší chov. stanici, kde jsem vystupoval za Panské lesy a to jsme dokonce vyhráli. Panička měla ohromnou radost. Podívejte se jak to vypadalo sem na pár fotek.

 

17.9.2007 Ahoj všichni, to byla doba co jsem tu byl naposledy. A že se toho událo opravdu hodně. Ale začnu tou nejčerstvější a pro mé páníčky nejdůležitější informací. Po dlouhodobém lítání na poli a honění zajíčků mě panička přihlásila za zkoušky vloh. No prý se trochu nervovala, ale nevím proč. Prostě mě pustila na pole a já tam lítal jako divoch. Pak jsem narazil na dvě "kámošky". Byly taky zrzavý, tak když začaly utíkat, tak jsem je chtěl dohnat jako že bychom si hráli. No ale nechtěly, asi proto že to byly srnky :o). Takže závěr byl, že jsem absolvoval zkoušky vloh v I. ceně, nos 4 a celkový počet bodů 217. Více se dozvíte v sekci zkoušky.

No ale co tomuhle všechno předcházelo. Představte si, že jsme byli týden s paničkou na táboře v Lučkovicích. Tam jsem se intenzivně připravoval na mojí loveckou kariéru. Moc se mi tam líbilo. Sice jsem tam paničku malinko, ale opravdu jenom malinko zlobil, ale prý se jí to tam taky moc líbilo.

Pak jsem byl s páníčkama na dovolený v Jizerských horách, tam jsme jezdili na kole. Tedy já běhal vedle a pak jsme byli s mojí kámoškou Ellie (tzv. Elíček má osudová láska) na Sněžce. No a pak jsem si stříhl ještě týden na Orlíku. To vám byla paráda, voda, vážky......... no co vám budu povídat. Samozřejmě že vše bylo náležitě dokumentováno. Jenomže panička má fotky prý někde všude možně a musí je dát dohromady, tak je sem šoupne co nevidět.

No a abych nezapomněl. Byl jsem taky v září na výstavě v Mladé Boleslavi. Dostal jsem ocenění Výborný 4. Ale fakt mě už nebaví běhat pořád dokola v tom kruhu, tak jsem chtěl trochu zpestření a zaskákat si na paničku. No nevypadala moc nadšeně :o)) 

Tak to je asi tak všechno, popoženu paničku aby sem dala ty fotky brzy, abych se s vámi mohl podělit o své zážitky. Mějte se všichni fajn :o))

 

20.6.2007 Ahojky, tak opět po nějaké době jsem zde. Nic moc extra zvláštního se u nás neděje. Paničku napadlo že by mě snad bavilo hledat a nosit nějakou chlupatou blbinu, tak mi pořídila atrapu králíka. No a světe div se mě to fakt baví. Úplně šílím, když musím čekat než vyrazím, pak čmuchám jako o závod, králíka najdu vezmu do tlamy a tradá s tím pryč. Nechápu že po tom všem bych to měl ještě nosit k paničce. To už jako fakt přehání. No uvidíme kdo z koho. Na nějaké fotky z mého snaženi se můžete juknout zde. Páček a zase brzy nashle váš Hirkouš

21.5.2007 Přidáno pár fotek z výstav. Jukněte se zde

20.5.2007 Tak a teď mi můžete říkat "mistr světa omeleta", jelikož jsem se tento víkend opravdu snažil a výsledky na sebe nenechali dlouho čekat. Tak popořadě abych na něco nezapomněl. V sobotu jsem byl na MVP v Litoměřicích. Tak jsem získal ocenění "Výborný 1" ale nedostal jsem titul. No chápete to? Asi jsem hodně pyskoval na pana rozhodčího, protože něco říkal o pyscích. Ale v neděli jsem si dal repete na Speciální výstavě taktéž v Litoměřicích no a tak jsem získal..............
"Výborný 1 - CAC". Dostal jsem i pohár. No a pak mě to přestalo bavit, takže když se běželo o nějakého vítěze soutěže, tak jsem si řekl, že mě bude spíš bavit kousat do vodítka a skákat na paničku. No a ta měla utrum. Ale to není všechno. Ještě jsem pak absolvoval VDCH nebo-li výběr do chovu. To je proto, zda jsem vhodný mít jednou zrzavý babatka nebo ne. A přestavte si že jsem. Tak jsem teď oficiálně KANDIDÁT CHOVU. A nevěsty se můžou hrnout. Tedy až po zkouškách co mě ještě čekají, ale to snad zvládnu. No tak to je asi tak všechno. Jsem teď děsně unavený, tak si jdu schrupnout.

 

28.4.2007 Dneska jsem se zúčastnil mezinárodní výstavy v Praze Letňanech. Byl jsem ještě ve třídě mladých, naposledy. Byli jsme tam tři pejsci. Samozřejmě všichni fešáci. No a jak to asi tak probíhalo? Přijeli jsme na místo a mou jedinou starostí bylo očichat všechny přítomné kámoše a kámošky. Nevím proč to paničce tak vadilo. Tak trochu jsem jí zase táhnul za sebou. Pak jsem dostal na krk nějaké jiné vodítko a šli jsme do kruhu. Tam mi zase kontrolovali moje mužství a zuby. Pak jsme měli běhat, tak jsem běžel. Panička mě trošku přiškrcovala, ale já se nedal a běžel jsem jako o závod. No tak se o mě panička jednou trošku přerazila, pak jí asi dvakrát spadlo číslo. No fakt paráda. No a to hlavní přišlo ihned poté. POSTOJ noční můra paničky. Samozřejmě že jsem nezklamal. Kroucení je moje oblíbená činnost. No tak už vás nebudu napínat. Nakonec jsem vyhrál. Mám ocenění "Výborný 1 - CAJC" Bohužel fotky ještě nejsou, jelikož jsme neměli foťák. Uvidíme co nám pošlou kamarádi a nějakou tu dokumentaci dodáme. No a další pěkná zpráva. Moje sestřička Hakima...............taky Výborný 1 - CAJC, no máme to prostě v rodině. Moje kámoška Ellie (moje velká láska) získala "Výborný 2" a kdyby jste viděli jak jí to slušelo a jak se tam krásně nesla. Hmmmmmmmmm. Tak to je asi tak všechno. Zatím se mějte, váš zrzek a jeho šťastná pyšná panička.

 

 

15.4.2007 Byl vytvořen nový odkaz VÝSTAVY, kam se budou zapisovat úspěchy našeho zrzouna. Už se pomalu vytváří i odkaz ZKOUŠKY, ale to ještě nějakou dobu potrvá, než nějakou budeme absolvovat.

9.4.2007 Tak jsem se v sobotu 7.4.2007 zúčastnil jarního svodu loveckých psů. Bylo to v Nepřevázce u Mladé Boleslavi. Tédy takových psů tam bylo. Mě se tam moc líbilo. Potkal jsem tam 3 sestřičky (Hakimu, Heriet alias Kamilu a Hay-lin). Přišla se na nás podívat i naše maminka Dramé a můj bratranec Glen. Bylo hezké počasí a proběhlo to všechno super. Všichni jsme dopadli dobře. Nejlepší bylo ale to lumpačení než jsem šli na řadu. Prostě povedená akcička. Fotky najdete kde jinde, než u mě ve fotogalerii. Pak tam bude pár fotek z Velikonoc. Jsem trochu zapózoval paničce aby měla radost. No posuďte sami. Jsem fešák ne? :o)) 

19.3.2007 Ahoj všem, tak konečně po nějaké době jsem opět zde. Panička měla nějaké technické problémy s PC či co. Za tu dobu se událo zase spoustu nových věcí. Tak si hlavně představte, že jsem byl na výcviku. Jo ale na loveckém výcviku. Bylo to tam super. Hledal jsem a čmuchal zajíčky a tak. No ale taky tam po mě chtěli abych v tlamě držel nějaký kus polínka. Podle mě to nemá žádnou logiku, takže to dělat ne a ne a nebudu!! Zatím je to boj já vs. panička. Tak schválně, kdo to déle vydrží? Ale už se brzy chystám na další víkend do Veltrus a už se tam na všechny moc těším. Do fotek přibylo zase pár fotek z mého již zmiňovaného výcviku. Mějte se všichni, pac a pusu Nikoušek :o)

 

2.2.2007 Tak pozor pozor, už se ze mě stal opravdový chlap. Dneska jsem poprvé při čůrání zvednul nožičku!!!!!! :o) Sice jsem si dal trochu na čas, ale zvládám to jako starý profík. Panička měla ohromnou radost. Do fotogalerie přibylo pár fotek, když byl venku ještě snížek. Ach jo, to jsem se vyblbnul a sníh je zase v trapu. Tak haf haf mějte se :o)

 

24.1.2007 Tak jsem opět zde váš zrzek Hirkashek Nikoušek jr. Tak koukám, že panička práskla tu novinu, že už mám za sebou první rok života. A že jsem toho už stihl. Mě se rozhodně u mých pánečků moooooc líbí a mám je moc rád. Sice občas musím poslouchat (to stejně dělám z vlastní vůle abych jim udělal radost :o), ale jinak se mám opravdu báječně. Něco jsem zaslechl, že prý se mnou zkusí nějaké lovecké zkoušky či co, tak jsem na to opravdu zvědavý. No uvidíme, určitě to bude super zábava. Letos bych rád stihl svod, nějakou tu výstavu no a uvidíme jak to bude s tím cvičením. Každopádně se chci hlavně věnovat lítání venku se všemi mými psími kamarády a užívat si života. Do fotogalerie určitě přibilo pár fotek (jsou tam i exkluzivní záběry z mé oslavy), tak se pojďte juknout jak jsem vlastně za ten rok vyrostl. No a taky tam najdete foto z výletu u mé kamarádky Poly. Byl jsem tam ještě s jednou fešandou Skippy.
Mějte se všichni krásně. Zdraví vás váš Nikoušek
alias létající Čestmír ve sněhu :o)

22.1.2007
1. narozeniny
 
Příspěvek paničky:
Tak už je to rok, co se náš miláček drobeček narodil. Samozřejmě, že jsme tuto událost náležitě oslavili a oslavenec dostal parádní dort. Jsme moc rádi, že takového roztomilého, hodného, mazlivého zrzka máme doma. Přináší nám samou radost a pevně věříme, že bude nadále takový prdloň jako byl do teď. Oslava je samozřejmě zdokumentována. Tímto přejeme všechno nejlepší i sestřičkám.

 

27.12.2006 Tak šťastné a veselé Vánoce všem i když trošku s křížkem po funuse. Ale ještě stihnu všem popřát šťastný nový rok a aby nás už páníčci začali konečně poslouchat :o)
Mám pro vás pár informací, které musím prásknout. Tak zaprvé už mám 27 kg. Jsem kus chlapa, puberta mě prý pomalu ale jistě opouští (ha ha to panička ještě uvidí, koho opouští puberta). Měl jsem trochu zdravotní problémy. Někde jsem si šikovně rozříznul tlapku, ale na šití to prý nebylo, tak jsem nosil pár dní botičku. No to vám byla hrůza. Pro bližší představu se na to jukněte ve fotogalerii. Ale je to už OK a proháním se jako o život.
Vánoce jsou super. Plno cukroví, který páníčci nedovedli uchránit a další a další mňamky. Pak jsem dostal dárečky a dobrůtky, prostě balada. Dokonce jsem dostal štědrovečerní večeři. Panička mi připravila kuřátko s rýží. Už aby tady byli další vánoce. Ale za měsíc budu mít svoje první narozeniny, tak se třeba taky dočkám.
No a super zpráva nakonec. Jistě mnozí víte, že se hledal Boris. Je to taky MOK jako já a utekl paničce před dvěmi měsíci. A hurá, Boris se našel, takže všichni máme krásné vánoce. To já se hezky držím u páníčků, tady vždycky dostanu něco dobrého a můžu si i lehnout k páníčkům pod peřinu.
No už toho bylo dost. Mějte se všichni krásně. A pozor na toho Silvestra. Budou rány, tak aby jste se nelekli. Váš zrzek Nikoušek alias specialista na čórky cukroví všeho druhu :o))

18.11.2006 Ahojky všem, tak dneska jsem byl na mezinárodní výstavě v Praze Letňanech. Šel jsem do třídy mladých, ale jak říká moje panička, měla být ještě jedna extra třída "puberťáků". No já nevím proč po mě pořád chtěla abych stál a nechal se okukovat nějakým pánem, který se na mě pořád tak vážně díval. No pak jsem běhal, to už bylo lepší. Nakonec to dopadlo super. I přes moje pro paničku "nepřijatelné" chování jsem dostal známku výborný. Pak jsem ještě s mým bratrancem Glenem z Panských lesů bojoval o první místo. Tak jsem nakonec získal krásné 2 místo a známku V2. Tak prý mě čeká "tvrdá" výchova na další výstavu, abych tam zase nejančil jako teď.
Bohužel Hakima moje sestřička tam nebyla, protože se z ní stala už velká slečna, tak tam s námi být nemohla. Ale zato jsem tam měl kamarádku výmarku Báru. Ta získala v třídě dorostu ocenění nadějná. Tak jako já. To je super úspěch. Jinak jsem tam rád všechny viděl a pokud to šlo i očuchal. A panička zdraví všechny kamarády páníčky :o) No a jak to probíhalo se jukněte na fotečky. Ahojky

13.10.2006 Minulou neděli se konal další sraz zrzavých ušatců, kde jsem samozřejmě nesměl chybět :o) Bylo to moc fajn, počasí nám opět přálo. Pár fotek najdete ve fotogalerii. No a musím se pochlubit svými novými úlovky. Takže č. 1 jitrnička, č. 2 málem jsem lohnul 2 celé syrové flákoty masa (ale to mi zrovna nevyšlo) no a další mňamky jako je štrůdl, rohlík atd.
Pořád chodím na cvičák, a podle paničky mi to prý jde. Jenom kdyby se mnou nezačala cloumat ta puberta. No a už musím začít trénovat postoj na výstavu. Jdeme totiž s Hakimou na výstavu do Letňan, tak abych si tam neutrhnul ostudu :o)

 

24.9.2006 Tak dneska jsem byl na jednom super srazíku. Bylo nás tam 5 maďarů a jeden fousek. Pěkně jsme se vyblbli a dokonce jsme přemluvili páníčky a vykoupali jsme se v přehradě. Bylo moc pěkné počasí, tak se nám to moc líbilo. Panička dala fotky do galerie, tak se na ten náš vižlácký sraz můžete juknout. Už se moc těším na nějaké další setkání.
No tak to byla ta pěkná zpráva. A teď na sebe musím prásknout jednu věc co se mi fakt povedla :o)
Páníček slavil svátek. Tak jsme jeli na zahrádku, kde už bylo všechno hezky přichystané. Samozřejmě musím být všude první, tak jsem taky prošmejdil chatku. Jé a co tam bylo na stole? No přeci dort. Hmmm ovocný s želé. Přeci neodmítnu takovou pochoutku. Tak jsem se do toho patřičně pustil. Mňam moc dobrý, jenom nechápu proč mi páníček huboval když mě pak dohnal. Asi se mu nelíbil můj styl stolování. No ten toho nadělá. No a pak jsem taky šlohnul jednu klobásku, kus štrůdlu a už ani nevím co. No bylo to fakt moc dobrý. Už se těším na nějakou další oslavu. Já si to rozhodně užívám :o)

 

2.9.2006 Bylo přidáno pár nových kontaktů do odkazů. Pokud se tam někdo nenajde, tak dejte vědět a rádi Vás přidáme. No a to vám musím říct co si zase na mě ta panička vymyslela, jo? Zase mě přihlásila na další výstavu. Já už myslel, že toho má dost a ono ne. Takže teď mi opět začnou perné chvilky s nácvikem toho správného postoje. Ale chi chi ségra Haki jde taky. Tak si to pěkně "užijeme" spolu. Ale já tam paničce ztropím nějakou ostudu a ona si to pro příště rozmyslí :o)
Jo a POZOR POZOR jdu se zúčastnit jednoho srazíku s vižlíkama. Pokud by se k nám chtěl někdo přidat, tak budeme rádi. Je to tuhle neděli 24. září v 11 hodin v lesoparku v Hostivaři. Sraz je u obchodu Lidl. Pokud by někdo nevěděl, tak klíďo píďo brnkněte paničce. Telefon je v kontaktech.
No už jsem toho nakecal dost, čeká mě ještě jedna nová kostička na rozkousání. Tak já jdu a mějte se :o)

 

17.9.2006 Pozor Pozor, tak konečně mám svojí vlastní doménu, že to ale paničce trvalo co? Takže pro všechny, moje nová adresa je teď www.hirkash.com Doufám, že teď už všechno pošlape tak jak má.  Teď už fungují i nové fotky jak jsem byl na Sněžce a na mojí výstavě. Kdyby náhodou někdo narazil na nějaký problém, určitě dejte vědět. Minulý víkend jsem se seznámil s novým kámošem Matesem a kámoškou Borou. Pěkně jsme se vyřádili a bylo to moc fajn. Páníček Matese založil jeden super psí pokec, kde si páníčci můžou spolu poklábosit, najdou se tady užitečné rady a náměty. Přijďte se taky juknou a hodit kus řeči. Odkaz je http://82.150.166.98/forum/index.php Mějte se všichni krásně a brzy zase nashledanou.  

 

10.9.2006 Za uplynulý měsíc se toho stalo celkem hodně. Zase jsem vyrostl o nějaký ten centimetr, byl jsem s páníčky na horách. Byla tam se mnou i kámoška Andělka (labradorka) a kámoška Ellie (maďarka jako já). Zvládnul jsem výstup na Sněžku raz dva. Ale večer jsem byl "lehce" unaven :o) No a další zajímavá věc. Mám už za sebou mojí úplně první výstavu. Bylo to v Mladé Boleslavi 2. srpna. Mé ocenění je nadějný. Na výstavě jsem byl vzorňák. Krásně jsem běhal do kruhu a vystavoval se. Dělal jsem páníčkům velkou radost. Samozřejmě, že tam nechyběla ani moje sestra Hakima a ta také dostala ocenění - nadějná. Tak to je bezva ne? Fotky jak z dovolené i z výstavy najdete ve fotogalerii.

 

16.8.2006 Ahojky, panička přidala nějaké nové fotky do fotogalerie. Byl jsem totiž cvičit s Hakimou na výstavu. Zkoušeli jsme běh v kruhu a postoj. Ale nás spíš bavilo okusování se navzájem, lítání v kalužích a tak. Byli jsme navštívit naší maminku Dramé. Jinak panička konečně přidala "pár" odkazů. Pokud se tam někdo nenajde a rád aby tam taky byl, určitě dejte paničce vědět. Mějte se všichni krásně. Páček.
PS. jo a už taky umím dávat pac. Se hodí, když něco loudím, ne? :o) Jo a ještě panička přidala na stránky svatba odkaz, kde si můžete prohlédnout fotky od profíka.

 

27.7.2006 Tak vám chci oznámit, že si moji páníčci řekli své ano. Jako svatební dar jsem jim uvolnil trochu místa na svých stránkách. Tak kdo bude chtít, tak v sekci svatba se dozvíte vše a jsou tam i nějaké fotky.
Jinak stále pilně trénuji s paničkou abych jí na cvičáku nedělal velkou ostudu. Jo teď budu muset hodně trénovat. Představte si, co tu mojí paničku napadlo. Přihlásila mě na mojí úplně první výstavu v Mladé Boleslavi v září. Naštěstí tam jdu i s mojí ségrou Hakimou. Ještě, že mě v tom nenechala samotného:o) Tak teď snad budu ještě muset trénovat nějaký postoj či co?! Jo a panička dala do odkazů nové adresy. Na nikoho nezapomněla, jenom všechny svoje kamarády má uložené v práci. Tak je možné, že zrovna vás tam nemá, protože si nepamatuje adresu. Ale co nejdříve to napraví. Ahojky všem.

16.7.2006 Ahoj všichni, tady váš zrzounek Nick. Tak už jsem se dostal na váhu 20 kg a to budu mít půlročniny až za týden. Panička má co dělat aby si mě pochovala a já se tak rád chovám. Už jsem taky začal chodit na cvičák. Je tam moc hodný pán, ale proč se na mě tak zlobí, když se mi zrovna nechce ležet. Přeci motýlci jsou zajímavější, že jo? Panička přidala nové fotky z dovolené jak se cáchám v Orlíku. Mějte se všichni krásně a zdravím všechny svoje kamarády. Nick

7.7.2006   Ahoj všichni, tak oficiálně spouštím Nickovy stránky. Doufám, že se všem budou líbit:o) Budu moc ráda, když mě nebo Nickovi napíšete třeba jen tak, nebo i
nějaké připomínky či dotazy. Určitě budu pravidelně informovat o novinkách
tak se přijďte zase brzy juknout co je nového :o)

12. 6. 2006 Zdravím všechny, oficiální spuštění mých stránek bude co nevidět. Ještě pár úprav a snad už to vyjde.